4 Eylül 2015

MIKNATISLI SÜS

Merhaba herkeŞe...

Eylül de geldi ya,
Koca yaz yine göz açıp kapanyıncaya kadar geçti ya,
Önce "aman bir türlü yaz gelmedi" sonra da "offf çok sıcak" diye diye günleri harcadık ya...

Başka da birşey demiyorum!

Son yazımı 3 Ağustos'ta yazmışım, olmuş şimdi Eylül'ün bilmem kaçı. Öyle aman aman yoğun falan da değildim, niye bu kadar ara vermişim onu da bilemedim ya...

Neyse...

Ben iyiyim çok şükür. Ankara - Bodrum - Ankara arası git gel devam. Şimdi Ankara'dayım lakin yakında yine gideceğim. Bu yaz da böyle oldu. Başka yerlere niyetlensem de kısmet değilmiş, başka yazlara...

Bu arada...

Saçımı kestirdim!!! Öyle kenarından uçlarından falan değil, bildiğiniz kıpkısa kestirdim.

Yetmedi bir de rengini değiştirdim!!!

Beğenenler oldu, bir o kadar da beğenmeyen. Anlık bir karardı. Saçlarına gözü gibi bakan, uzasınlar teeeee yerlere kadardiyen biriyken nasıl bir kararla bunu yaptım ben de bilmiyorum.

Ama oldu.

Sonuçtan memnun muyum? Şimdilik evet! Asıl büyük sürpriz annemlere gidince olacak. Henüz yeni halimi görmediler de...

Gelelim şimdiyeeee... Evde bir sürü vakti zamanında ördüğüm küçük parçalar/motifler vardı. Her yer kalabalık. Biraz açılsın mantığıyla mıknatıslı süsler yaptım, bir bakın istedim.

Teker teker açıklamaya gerek yok. Çünkü çok kolaylar. Önden biraz bilgi vereyim;

Örgüyü mıknatısa yapıştırmak için pritt türü yapıştırıcı kullandım. Gayet kolay ve güzel yapışıyor. Mıknatıs olarak bende tabaka mıknatıs vardı ondan keserek kullandım. Lakin reklam magnetleri de tıpatıp aynı işi görmekte. Sadece kullanmadan önce kağıtlı yüzeyini iyice temizlemeyi unutmayın :)

Motifleri birbirine yapıştırırken ise sıcak slikon kullandım. Uhu da zanlımca aynı işi görür lakin slikon anında kuruduğu için iş çok daha kolay ilerliyor.

Süslemek için de bir sürü şey kullandım. Elde kalmışları değerlendirmek için harika bir fırsat. Düğme, küpe, kurdele fiyonk, sim, boyutlu boya, boncuk falan falan. Falan falan diyorum çünkü elinizdeki malzemelere göre bu liste istediğiniz kadar genişleyebilir.

Neyse, sizi fotoğraflarla başbaşa bırakıyorum efenim. Takıldığınız yer olursa çekinmeyin sorun :)

Arkalarını, yani mıknatıslı hallerini görmek isterseniz eğer o da burada efenim...


Bu arada dip not: Mayıs başından itibaren tatlı yemeği bırakmıştım, bahsettim mi hatırlamıyorum. Gofret, pasta, kurabiye, bisküvi, şeker, nutella, krema, kek, dondurma... Pat diye kestim. Allah biliyor ya, çok da zor oldu çünkü (bilen bilir) resmen şekerle yaşayan bir insandım, şekerle beslenen.

Aliştım mı? Eh işte...

Ama eskisi kadar gözüm vitrinlerde değil. Çok canım çektim mi bir dondurma yetiyor. O da haftada bir on günde bir falan. Sonuç? Başka herhangi bir diyet veya egzersiz olmadan yaklaşık 5 kg eksilme.

Buna değiyor...!

Neyse arkideşler. Benden bu kadar. HerkeŞe çok güzel bir haftasonu diliyorum.

Sağlıklı, huzurlu ve sevdikleriniz etrafınızda...
Hiç yorum yok :

Yorum Gönder