14 Aralık 2015

ORTAYA KARIŞIK...

Arkideşler merhaba!

Ha kasım geldi ay Aralık olmuş derken onun da yarısı bitivermiş bile... Bu sene nasıl geçti hiiiiç haberim yok. hayatımın en hızlı geçen yıllarından ilk 5'e girebilir, o derece...

Planlarım çoktu her yıl olduğu gibi. Gerçekleştirebildiklerim oldu, yanına yaklaşamadıklarım da... İyi günlerim çoğunluktaydı yine ağrılarla dolu günlerimin yanında. Ve şükür ki ailem, sevdiklerim sağlıklı ve yanımdaydılar...

Her sene olduğu gibi, yeni yıldan yine feci beklentilerim, yeni seneye dair dileklerim var :) Bakiciiiiz artık bir yıl sonra yeniden, ne kadar yol almışız, ne kadarında sınıfta kalmışız!

Neyse.... Gelelim bugüne...

Hatırlarsınız belki teeeeeee 3 sene önce yine bir yılbaşı arifesinde örme kardan adam yapmıştım.

Detaylı yapılışını/örülüşünü/birleştirilmesi iki yazıda paylaşmıştım, ki onlara da buradan ve buradan ulaşabilirsiniz... Hadi biraz nostalji :)

O kardan adamlardan bu sene de yaptım biraz. Hem ağaç süsü olarak hem de buzdolabı süsü amaçlı. Yapımları tamamen aynı olup sadece mıknatıs ve askı ip kısımları farklı. Her ikisinden de 2 farklı boy yaptım. Bunun için tek yapılması gereken, yani boy farkı için, ördüğünüz sıra sayısını artırmanız yeterli olur!

Önceden yaptıklarıma ek olarak bu sene biraz daha titizdim kardan adamları yaparken. Şöyle ki;

Ağaca asacaklarımın arkalarının da güzel görünmesi için keçeyle kapladım. Aslında keçe dediğime bakmayın canım, bildiğiniz mutfak bezlerinden. Bunları seviyorum çünkü yapışmaları çok kolay oluyor :)

Normalde arka kısmında iplikler çok oluyor, ağzını burnunu diktiğim için. Onlar görünsün istemedim.

Yapıştırdığım herşeyi iyice tutması için uzun süre kıskaçla ya da mandalla tutturarak bekledim.

Soldaki fotoğrafta da kıskaç izlerini rahatlıkla seçebilirsiniz.

Asma ipi olaral Laylon ip kullandım. Elbette siz biling. İsterseniz asma tellerinden de kullanabilirsiniz.

Hatta şimdi diyorum ki keşke ben de öyle yapsaymışım...

Neyse...

Bu arada hatırlarsanız yeni yıl kırlentimde de bu kardan adamdan vardı. "Bikiiiiim bi" derseniz eğer buraya tıklayın efenim... :)


Bunlar da buzdolabı süsü olanlar ki bunlar önce yaptıklarımla aynı, fazladan bir numaraları yok yani!


Her zaman dediğim şeyi yine tekrarlıyorum kiiiiiii o da yaptığınız şeyden, hazır başlamışken birden fazla yapmanız. Hediye götürürsünüz, kırılır, bozulur, kirlenir, biri ister ona verirsiniz.

Sonuçta el emeği göz nuru. Siz yaptınız daha değerli...

Bu arada her ne kadar tamam bu son falan desem de kırlent örmeye devam ediyorum!!!

Bitti diyorum ama güzel renkli bir ip görünce dayanamıyorum. Birkaç tane yeni yaptım henüz paylaşmadığım...

Bu eskilerden kalma. Motifler öyle dikilmemiş halde duruyordu. DerkenE aldım elime birleştirdim. Fazla olmadığından motifler, ki elimde aynısından mor renkli ip yoktu, bu sebeple yanlardan biraz büyüttüm ve kırlentin kumaşı yanlardan görünecek şekilde yaptım bunu da.

Zaten diğerlerini de hep böyle yaptım sonrasında...

Bununla ilgili bir açıklama vermiyorum burada çünkü bu model motifle belki 10 tane kırlent yüzü ördüm. Merak ederseniz eğer nasıllardı, nasıl yapılmış falan diye, "bloğumda ara" kısmında aratarak biiiiir sürü yazıma ulaşabilirsiniz.

Detaylı resim ekliyorum. Belki yardımı dokunur diye...

Bu arada siz resimlere bakarkeneeğğğ vedalaşalım efenim...

Örme kar tanesini yeni yıldan önce paylaşma iyi niyetini hala taşıdığımı bilmenizi istiyorum.

Bu konuda kendimi motive yönündeki çalışmalar büyük bir kararlılıkla sürüyor :)

Bu arada bahsetmiş miydim teni telefonumun iç ekranını kırdığımdan???? Dış camı pırıl pırıl ama iç ekran da önce bir çizgi halinde beliren çatlak birkaç saat sonra tüm ekranı kapladı. Telefon çalışıyor lakin ekran simsiyah ve dokunmatik özelliğinden eser yok. 15 günden fazla oldu serviste. Büyük bir umutla bekliyorum...

Bundan size niye bahsettim veya örme kar tanesinden niye buraya atladım, dair hiçbir fikrim yok. Lakin sıkıntılar paylaşılınca azalırmış. Sanırım o misal :)

Neyse efenim...

Sizi kalan son birkaç fotoğrafla başbaşa bırakıyor, herkeŞe güzel bir Pazartesi ve iyi haftalar diliyorum.

Kalın dağlıcak ilen...

(Sen de!)(dikerken Laylon iplikle diktim. Örgü ipinin rengiyle aynı olması bir avantaj tebi, Dikmek için kullanılan iplik böylece hiiiiç göze batmıyor).

Hiç yorum yok :

Yorum Gönder