22 Ekim 2013

ORTAYA KARIŞIK - BİİİİİİİİR!!!!!

Efeniiiiiiim Merhaba!

Aslından (hala) Bodrum'dan merhaba desem daha doğru olacak (heh heeeeeee)!

Bayram tatili bitti, evli evine işli işine geri döndü ama (sööölemesi ayıp) ben hala Bodrum'dayım. Sırf sizin için!!!

Evet! Evet!

Sırf çalışmak zorunda olan arkadaşlarım için. Yani yaptığım aslında tam bir fedakarlık örneği.... Özverinin büyüğü....

Yeterince sinir oldunuz mu bana????? (heh heeeee)

Bence evet deyin, aksi halde devam ediceeeeeem :))))

Bu arada belirteyim, şu anda hava burada yukarıdaki resimdeki gibi. Artık siz anlayın yani....

Neyse!

Dilerim herkeŞ güzel bir bayram geçirmiştir. Havalar burada da biraz serindi bayramda ama yine de bayram iste, her şekilde güzel!

Ben iyiceyim. Elimden geldiğince egzersizlere devam. Ancak buranın rutubetli havası ağrılara sızılara pek de yaramıyor, sabah yataktan offffff pofffffflarla kalkıyorum. Annem aşağıdan ben yukarıdan :)

Buralar biraz inişli yokuşlu olduğu için her yere arabayla gidildiğinden yürümeye pek fırsat olmuyor. Ama bak babana, her sabah erkenden kalkıp arabayı deniz kıyısına çekip orada deniz ve orman havası eşliğinde yarım saat ne kadar güzel de yürüyüşünü yapıyor derseniz o başkaaaaaaaa! O babaaaaaam ben Demet!

Bunun dışında burada vakit çok ama elişlerime bir türlü vakit gelmiyor. Almışım elime ip-tığ, 589.129.578. yastığımı örmeye çalışıyorum. Fenalık geldi yastıktan, aynı motifi habire yapmaktan ama nasıl bir ryh haliyse benimkisi, bırakamıyorum elimden :)))

Bu sebeple başlık ortaya karışık. Okudukça anlayacaksınız efenim :)


Yirmişer kere yer değiştirdikten sonra sonunda aynalar bir araya gelebildi. Annemim isteğiyle biraz asimetrik bir şekilde salona asıldılar.

Belki yapılışlarını hatırlamak isterseniz eğer örme güllü için buraya, kurdele güllü için buraya, yuvarlak süsleri olan ayna için de buraya bakabilirsiniz....

Aşağıdaki resim ise daha çok salon klimamızı gösterme amaçlıdır :)))))


Sonraaaaaaaaa.....

Sonra kot pantolonu keserek yaptığım çerçeve de yerini buldu. Tam televizyonun üzerine istedi annem. Her baktığında oğluya torununu görmek istiyormuş.... Tey teeeeeeeeeeey! Orada bizim de fotoğrafımız var amaaaaa adımızı anan yok. Tabi! Biliyorum ben, annem onları daha çok seviyooooo!


Bu arada şimdi farkettim ki fotoğrafları pek net çekememişim. HalbuSi fotoğrafçılığım da süperdir ama....

Neyse....

Son olarak daaaaaaaaa şu bir sürü yaptığım ama bir türlü tam yerini bulamayan vintage türü süslerim, sarkaçlarım....

Onlar da üst kata çıkarken ki duvarda bulunan apliğin altına nihai olarak konuçlandılar :)Cam tuğla benim fikrimdi tadilat sırasında. Çok da iyi oldu, evin içi oldukça aydınlık oluyor bu sayede. Yalnız babam arkaya sadece geceleri yanan bir lamba taktırmış. Onu yatarken yakınca salonun içi ışıl ışıl oluyor, gece yatınca annem rahatsız oluyor mu bilemiyorum!!!! (not: annem merdiven çıkamadığı için yıllardır salonda yatar)

Ve son olarak daaaaaaaaaa beklenmedik misafirlerden bahsetmek istiyorum :) Bir anda bahçemize taşınan kedi ailesi!!!!!

Kapının önündeki koltuk ve kanepelerin minderlerinie tırmanıp oturdukları, tırmaladıkları için annemi, koşuşturup oynaşıp, sereserpe uzanıp bahçeyi darma duman ettikleri için babamı çıldırtan ama dünya tatlısı üç yavru bir de anne kedi!


Her yerdeler!!!!

Tam oyuncular! Bahçede, ağaçların tepesinde, sinek böcek kovalamacada, koltuklarda, bacaklarımın arasında. Hele bir tanesi var ki, siyah olanlardan biri, sanırsam beni annesi sanıyor. Tamam evdeki tüm sütler onlara gidiyor, peynir desen keza, ama kedi annesi olmak??????
Gelelim hızmamaaaaaaaaaa.....

:((((
:(((((((((
:((((((((((((
:(((((((((((((((((
:(((((((((((((((((((((((
:(((((((((((((((((((((((((((((((
:((((((((((((((((((((((((((((((((((((
:((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((
:(((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((
:(((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((....

Bilmem anlatabildim mi?

Yok! Yine olmadı! Küçücük miniminnacık bir metal parçasına yine sözümü geçiremedim!

Burnumdaki iltihap bir geriledi iki ilerledi, sonra bir geriledi üç ilerledi, beş ilerledi derken ne kullandıysam fayda etmedi! Veeeeee kadere bakın ki iki yıl önce taktırdığımı da yine Bodrum'da çıkarmak zorunda kalmıştım :((

O zaman neymiş, olur da son bir deneme yapılırsa eğer, bu kışın olacak ve Bodrum kara talihi bertaraf edilecek!!!! :)))

Vücudum kabul etmiyormuş... Eeeeeee? Olur da birgün belime platin taktırmak zorunda kalırsam neler olabileceğini düşünmek bile istemiyorum!!!!

Neyse efenim....

Benden yine bu kadar....

Arayı açmadan ortaya karışık ikiiiiiiiiiii ile devam edeceğim.

Kalın sağlıcak ilen :)


4 yorum :

 1. :)) komik kız sende:)) daha iyi olmana seviniyorum gerçi nem iyi gelmiyor anladığım kadarıyla ama ankaranınkide çok yaramaz yani:) aynalar,çerçeve ve süsler pek güzel yerlerini bulmuş.ellerine sağlık canım tekrar.
  kedi ailesine bir kedi annesi olarak bayıldım:))) çok şekerler.tam oyun zamanları ya onların şimdi neler yapar keretalar:))
  geçmiş bayramını kutlamadım dimi.kulu olsun demetcim tabiki anne ve babanınkilerde.benden selam onlara senide çook öpüyorum.sevgiler...
  dipnot.sebo kucağımda beni sev diye mırladığından ve ikide bir klavyeye pence attığından zor yazıyor ve yazım hatalarım çok ama bi daha yazamiycim:))

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Aslında pek kedici değilimdir ben, köpekler daha bir yakın gelir bana. Hatta Nilberk'in evinde kedisiyle üç yıldır o kadar gidip gelmeme rağmen bir bağ kurabildiğim söylenemez ama bu yavru kediler bayıldım, çoooook tatlılar...

   Bayramımı kutlamıştın ama olsun ki! Ne güzel işte bir daha kutlaştık!!! :)

   Çok öpüyorum Alanaycım!

   Sil
 2. Hoşgeldiiiiiiin özlettin yine kendini :)) olmuyor ama demet bizi böyle boşlama walla boşluğa düşüyoruz senin yazıların olmayınca :)) Kıskanmak ne kelime delirdim dün gece okurken. Ayağımda yün patikler, yetmedi üzerimde battaniye bu resimlere bakarken gel de kıskanma bakalım :( aman aman sen iyi ol da biz burdan kıskanıp duralım önemli değil :) Hızmaya gelince, ya kızım zorun ne burnunu deldirip duruyosun, mıknatıslı olanlardan taksana illa takacaksan :) Aynalar çerçeveler çok güzel olmuş, cam tuğlaya ben de bayılıyorum. Kedilere ayrıca hasta oldum. Ayy ne çok yazdım. Anneye babaya selamlar öpüyorum kocaman :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Heh heeeeee! Özlediniz değil mi? Evet! Evet, hem de çok özlediniz değil mi? :)))) Hemmen söylemeliyim ki burada hava haleeeeynn çok sıcak. Gündüz denize girenler var ki! Geceleri serin ama. Hızmamı da çıkardım işte :( İki günde de kapanıverdi hemen. Bilmeyen biri hayatta anlamaz, izi bile neredeyse kalmadı.

   Selamlarınız söylendi ve "teşekkürler"in iletilmesi istendi size, bir de "bilbukabele"ymiş!

   Ayyyy siz hep bana böyle çok yazın ki!

   Sevgiler&Öpücükler

   Sil