16 Nisan 2015

ORTAYA KARIŞIK "BİŞİ"LER...

Arkideşler merhaba!

Ilık, güneşli bir Ankara var şu an dışarıda... Gölgeler hala "uleynn bu ne soğuk?" dedirtse de hergün daha bir güzel gibi. Hele bir de geç kararıyor ki gün, tam benlik!!!

Bende durumlar aynı... Yine ağrım çok, yine ilaçlar, yine doğru dürüst hiçbir şey yapamama... falan falan. Ama yine de "olsun, buna da şükür" diye bitirilen cümleler. Ve bunlar arasında geçen hayatım!

Elbette güzel şeyler de olmuyor değil :) Mesela abim"giller"in gelmesi gibi!

Gerçi kısa bir ziyaretti ama olsun, hasret giderdik, bir koşuşturma, bizimkiler torunlarını gördü derken epey bir hareketlilik yarattı bizde. Ve benim sanki dün gibi, ziyaretlerine gittiğinde altını değiştirdiğim yeğenimle gideceği üniversiteyi konuşur olduk!!! Yok yoooooook.... Yaşlandım ben, kesin yaşlandım! Zaten artık her fotoğrafta da güzel çıkmıyorum, içlerinden seçmem, ayıklamam gerekiyor. Bu da tuzu biberi oldu!!! :)

Önceki yazımda bir tepsi daha kapladım demiştim bira etiketlerinden diye ama resim koymamıştım. Hatta sitem bile almıştım :) İşte aşağıdakiler o tepsinin fotoğrafları.

Yöntem daha önce yaptığım tepsi ile aynı. Nasıl birşeydi ki o derseniz eğer, buraya bakabilirsiniz efenim...

Ama bu defa ki daha kolay oldu. Neden mi? Kenarları bir önceki tepsi kadar girintili çıkıntılı değildi de ondan! Elle tutma yerleri yine biraz sıkıntılı ama... Olsun ki! :)


Tabi birkaç kat vernikle iyice sağlamlaştırmayı ihmal etmedim. Gerçi bulaşık makinesine falan koyacağım yok elbette ama olsun.

Hatta bu tepsiyi kullanacağımı bile pek sanmıyorum, lakin annemin çiçek böcek deseni boyadığı tepsiler daha boy boy duruyor mutfakta, eskimediler bir türlü :) Sanırsam bu da diğer tepsinin yanına gider, koleksiyon bardaklarımın arkasında fon oluşturur gibi geliyor bana.

Bu arada farkettiğiniz üZRe, tepsinin arka kısmını kaplamadım. Sonrasında da acaba kaplasamıydım dedim... Ama sadece dedim, birşey yapmadım :)

Manyak gibi telefon kullandığımdan dolayı, ve saçma sapan şarj aletleri ile telefon şarj ettiğimden mütevellit önce telefonumun pilini sonra da harici bataryamı mafffettim! Neticesinde de kendime yeni bir pil ve batarya alıp, eski bataryamı da bir takım şahısa verdim.

Aaaaaaa! Baktık ki onda işliyor! Ne ala! Boşa da gitmemiş oldu, ben de dersimi aldım böylece. Birşeyi şarj etmek için boşuna adamlar kendi şarj kablosunu koymuyorlarmış! Sırf ucu ona da girebiliyor diye ele geçen herşey her yere takılmazmış!!!! :)

Son olarak da bu aralar takık olduğum şeyden bahsedeyim, sonra da anemgillere gidip yemek yiyeyim. Yakında olmaları çok feci iyi oldu :)

Taktığım şey diyordum, o da şu; friendship braceler diye benim teeeeeeeeee yıllar önce öğrendiğim ama uzun süredir burada da moda olan örme rengarenk bileklikler. Tam Türkçe adını bilemiyorum maalesef, böyle şeylerde kaynak olarak hala hep yabancı siteleri kullandığım için...

Amanıııııın! Ne çok modeli varmış bunun. benim gençliğimde hiç böyle değildi! Millet manyak! Resmen kilim dokur gibi desen yapanları bile var...

Benim yapabildiklerim naçizane bunlar...

Farkedeceğiniz üZRe, bir tanesi hariç, hepsi yarım!!!

Model çok, renkler çok, bende sabır yok derken böyle bir sonuç da kaçınılmaz oluyor elbet :)

Soldan sağa düğümlerde bir sıkıntı yok da, sağdan sola olanlar, beynimin yön bakımından kutlığı nedeniyle, tam bir felaket!!! Onu bir becersem var ya, yapamayacağım desen yok ama... neyse....

Şimdilik sadece bunlar. Ama azimliyim. Youtube'da yüzlerce video var, çalışıp başaracağımdır. Azmim coşmuş durumda!

Neyse arkideşler...

Benden şimdilik bu kadar.

HerkeŞe güpgüzel bir haftasonu diliyorum; ağrısız, keyifli, neşeli, gülen yüzlü, huzurlu, mutlu, sağlıklı....

Beni bekler hallerde kalın sağlıcak ilen :)
1 yorum :

  1. Ne güzel kısa zaman da olsa sevdiklerinle birlikte olmak özlem gidermek. Tepsi şahane olmuş bayıldım. Aman o bilekliklere ben de geçen yaz bulaştım ve hemen vazgeçtim :) iyi ki yeniden başladın yazmaya :))))

    YanıtlaSil