16 Ekim 2016

'BATT"EE"NİYE'YE GİRİŞ!

 Arkideşler merhaba!

Sakin olun.

Evet yine ben!

Valla ben :)

Biliyorum benim bünyem bile bu kadar sık post yayınlamaya müsait değil ama bir bir sevinç bir telaş... işte buradayım!

İyiyim çok şükür. Geçen yazımdan bu yana hayatımda değişen pek fazla birşey yok, standart! Sadece Ankara'da hava birden bire soğudu o kadar :)

Batteeniye örmeye çalıştığımı söylemiştim. Bildiğiniz en kolay motif olan"granny square"den yapıyorum.

Tabi yastık gibi cabuk olmuyor, yap yap bitmedi! Yani henüz!

Bu battaniye için Nako ipin Saten cins ipini kullandım. Renkleri de fena değil. Her gittim tuhafiyede bir öncekinde olmayan renkleriyle karşılaştım.

Orta kalınlıkta bir ip. Yumuşak da. Tığ olarak da kullandığım 3 nomero!

Bu arada birşey söyleyeyim de gülün; hani yün yumaklarının üzerinde bir kağıt oluyor ya, marka adı, renk kodu falan yazan (bakınız soldaki fooğto), o kağıdın üzerinde o iple hangi numara tığ kullanılması gerektiği yazarmış!!!

Ve ben, bugüne kadar 63648236824294842656334534 adet yün yumağı alan ben, bunu yeni farkettim! Hatta bana kalsa ben yine farketmezdim de, yüncü adam söyleyip gösterdi bana! Şaka gibiyim! Resmen inanamadım kendime. Hiç mi farkedilmez bu yeaaa? Hayır yani bir Allahın kulu da çıkıp söylememiş bunu bana!

Neyse...

Konudan sapmayalım biz :)Böyle böyle örerek önce ortadaki kısmı yapıyorum. Sonra da çevrelerine 2 sıra çerçeve yaptım. Yaptım derken yani böyle yapıyorum battaniyenin motiflerini...


Şimdilik durum bu!

Ben "tamam artık battaniye bitmiştir artık" falan derken bir de baktim ki aslında tey teeeey daha bir sürü yapmam gerek.

Dedim ya, hiç de yastık yüzü örmek gibi değilmiş bu :)

Bu arada soldaki fotoğraftaki renklere ek olarak sağdaki iki rengi de dahil ettim. Turuncuyu örmeye başlamama henüz fırsat olmadı ama Allah büyük, bu batteeniye bitecek!

Bu arada biraz geçmiş postları taradım da acep bu motifin yapılışını anlattım mı diye, bulamadım. Hatırlayamadım demiyorum çünkü uzuuuun bir süredir "dün ne yediğini bile hatırlayamayan" grubundan olmamdan mütevellit emin olabilmem için bakmam gerekti :)

Neyse arkideşler...

Ben şimdi turuncu ipime bir başlayayım, ondan sonrası sonra olsun...

Size iyi haftalar diliyorum.

Baharınız daim olsun!

Sevgiler.

Hiç yorum yok :

Yorum Gönder