4 Kasım 2016

BATTEENİYE RAFTA!!!

Arkideşler merhaba!

Nasılsınız? Nerelerdesiniz? Caaaanım ülkemin istikrarlı (!) şu günlerinde umarım iyisinizdir...

Ben mi? Çoğu gibi; bir yanım "siyahlar içinde", diğer yanım "hayat devam ediyor" halinde. Biraz soluk, biraz alacalı. İki ileri bir geri...

Soğukların birden geldiği Ankara'da işte öyle...

Derken bu ruh halinde hayatımdaki değişiklik pebble art oldu. Yani Türkçe tabiriyle çakıltaşı boyama! Seçeneklerin sınırsız olduğu, hayal gücünün inanılmaz beslendiği birşey.

Keyifli birşey yani :)

"Bir deneyeyim bakalım saracak mı beni" derken pattadanak "ay ne güzel işmiş bu!" dediğim birşey...

Şimdilik iki proCe tamamladım. Biri çiçekli çerçeveli birşey, diğeri de ağaç kütüğünün bir kısmını zemin olarak kullandığım başka birşey.

Büyüklü küçüklü birkaç fotoğraf ekliyorum ki ilgileneniz olursa eğer net anlaşılması açısından...

Bildiğiniz deniz kıyısından falan toplanan taşlar. Ama yüzeyleri çok da tırtıklı olmayanlardan.

Akrilik boyayla boyanıyor. Sonra da üzerine istenilen desen yapılıp yapıştırılıyor.

Ama illa da boyanması şart değil elbet. Farklı şekildeki taşlardan tablo gibi harika resimler çıkaranlar da var. Ben henüz o kadar buyumedim :)


"Neymiş onlar bi bakiiim" derseniz eğer Goggle'da veya Pinterest'te "pebble art" / "pebble art painting" diye aratın. Karşınıza çıkacak şeylere hayran olacaksınız.

Aslında bu çiçekli taşları boyarken aklımdaki bu değildi. Buna yakın ama farklı birşeydi! Ben çerçevenin etrafına yapıştıracaktım çerçeveleri. Çiçekli çerçeve derken kendisi tablomsumtrak bir çerçeve oldu.

Bence daha da iyi oldu. Sevdim :)

Üzerini sprey vernikle vernikledik. Vernikledik diye çoğul konuşuyorum çünkü bunu bir arkadaşımın atölyesinde yaptım. Orayla ilgili olarak başka bir yazım olacak ki zaten.

Bu arada detay olarak ileteyim; çiçekli, olan tablodaki taşların arkaları da boyalı. Diğerinin ise sadece ön yüzleri. Ben iyice kapatsın diye 2 kat boyuyorum.

Arkalarını boyamanın pek de bir numarası yok. Çünkü taşları, hangi zemine yapıştıracaksanız eğer, sıcak slikon kullanıyorsunuz. Boya zamanla slikona yapışarak taştan ayrılıp düşebiliyormuş. Bundan mütevellit artık arkalarını boyamıyorum.

Lakin yanlarını arkaya doğru iyice boyuyorum ki yandan bakıldığında falan taşın kendi rengi görünmesin diye...

Şimdi biraz da 2. proCemin fotoğraflarına bakın. Kendisi şu anda aanemgillerin fotoğraf çerçevelerinin arasında rafta yerini aldı bile!

Onun da yapılma yöntemi hemen hemen aynı. Zemini açık griye boyadım bir de kuru dallardan ağaç ekledin. Alt kısmı düz olduğu için çok rahat desteksiz durabiliyor da.
İşte bendeki yenilikler böyle arkideşler...

Haftasonu geldi bile.

HerkeŞe sakin, huzurlu ve sevdikleriyle geçireceği bir haftasonu diliyorum.

Kalın sağlıcak ilen...

Hiç yorum yok :

Yorum Gönder