22 Şubat 2013

KOLYE VE ALIŞVERİŞ!

Efeniiiiiiiiiim....

İşte bu hafta da bitti bile!

Benim için epey koşuşturmalı oldu. Söylemiştim bu sene tatil sezonu bizim için erken olacak diye... İşte bu sebeple baharda yapmayı planladığımız herşeyi öne çekmek zorunda kaldık bizimkilerle. Şimdilerde annemin hastane işlerini halletmeye çalışıyoruz. Şimdilik herşey yolunda çok şükür...

Diğer yandan da yaz ortasında yapacağımız ev değişikliği için eksik olacağını düşündüğümüz küçük eşyaların alışverişini yapıyoruz. Büyük parçaların tedariği oradan olacak. Uzuuuuuuuuun bir süredir baharda hiç Bodrum'da olmamıştık, bakalım hatırladığımız gibi güzel mi hala.... :)

Bugün babamla "Trabzon Günleri"ne gittik. Ankaralılar bilir, eski Hipodrom'un karşısındaki fuar alanına hemen her ilin kurtuluş gününe denk gelen günlerde o ilin tanıtımı yapılır. Yöresel yemekleri tanıtılır, müzikleri çalınır, satış kısmı da vardır. Trabzon Günleri de bu bağlamda Perşembe, Cuma, Cumartesi ve Pazar günleri açık olacak bir etkinlik. Dedik ki aman haftasonuna kalmayalım kalabalık olur, hafta içi gidelim. Bunu dedik ammaaaa hafta içi öğlen vakti kalabalık olabileceğini hesaba hiç katmadık!!! Park yeri bulmak sorun, metro çalışması nedeniyle çamura bulanmış yolda yürümek sorun, içeride ezilmemeye çalışmak sorun, alışveriş yapmak sorun... Amma Trabzonlu varmış şu Ankara'da! İnanılmaz kalabalıktı. Bu arada belirteyim ben dogma büyüme Ankaralı olsam da kütüğüm Trabzon'da. Yani üçte bir Trabzonluyum! Biz de birkaç birşey aldık; peynir, tuzsuz tereyağ, mısırunu, kara lahana... Çıkışta yanıma ve önüme ve arkama inanılmaz saçma sapan şekillerde parkeden arabalar dışında yine de vaktin güzel geçtiğini söyleyebilirim...

Akşamında da uzun bir süre üzerine alışveriş merkezine gittim (Cepa). Cepa deyince aklıma hemen D&R gelir. Bilmeyenleriniz olabilir ya da şehrinizde yoktur düşüncesiyle söylüyorum; D&R bir zincir mağaza; dergi, kitap, puzzle, kırtasiye, video oyunları, cd, film.... bir sürü şeyi bulabileceğiniz ve benim de girdiğim zaman bir saatten erken çıkamayıp kendimi kaybettiğim bir yer.

Yine birşeyler alamadan çıkamadım. Yanda gördüğünüz desen kitabını aldım, annem için. Kendisi çok güzel ahşap boyar. Bu kitap hem onun hem benim işimi kolaylaştıracak çünkü bugüne kadar desenleri bulma işi bana aitti. Şimdi kendi seçsin, kendi beğensin!!! Fiyatı 24 TL. Büyük boy, kalın kağıt.

Biiiiir sürü desen var içinde. Truva Yayınlarından. Çok seviyorum bu Truva'yı. Hemen her kitabı var bende hobi üzerine olan...

Şimdiiiiiiiiii size bir de kitap aldım desem inanmazsınız değil mi? Çünkü daha bir önceki yazımda elimde bir sürü okunacak kitap olduğundan, okuyamadığımdan bahsetmiştim.... Evet! İnanmayın zaten kitap aldım dersem, çünkü bu bir kitap değil, defter! Kitap kapaklı defter. Biiiiiiir sürü filmin, ünlü romanın kapakları var, seçmede çok zorlandım :). 7,90 TL.Sonra tabiyyyyy ki Tchibo'ya bir baktım ve bu küçük düzenleme kutularını aldım. İki tanesi bir arada satılıyor, 16,90 TL. Kumandalar hep sağda solda kayboluyorlardı. Bir tanesini kumanda kutusu yaptım, diğeri de şarj (şarz değil!)  aletleri kutusu olacak; telefon, fotoğraf makinesi, i-pad, mp3 player... 
Sonra bir Teknosa ziyaretim oldu. Yazın yeni laptop alırken kart vermişlerdi. Yılbaşında mesaj geldi ki kartınıza 37 TL. tanımlanmıştır diye. Süresi bitmeden onu da kullanayım dedim ve bir tane kartuş aldım yazıcım için, bir de fotoğraf makineme kılıf. Hatta ve hatta 4 tane kalem pil bile aldım bu paranın içinde! 

Seçtiğim Kılıf indirimdeymiş şansıma :)
Veeeeeeeeeeeee...... olmazsa olmaz, yine oje aldım yeşil yeşil. Resimde pek belli olmuyor ama oldukça parlak bir rengi var. Elimde değil!!!!

Sonrasında da trafik eşliğinde, normalde 15 dakikada alınacak yolu yarım saatte gelerek eve varış, aldıklarımı serip mutlu olunuş ve yorgunluk atış :))

İstanbul'dan aldığım kolye uçlarını değerlendirmeye yavaş da olsa devam ediyorum efenim... İşte aşağıdakiler de bunlardan üç tanesi. Üçünü de kolye yaparak kullandım. 

Bir tanesi boncuklu kolye, bir tanesi mavi mumlu ipli, diğeri ise siyah deri ipli.

Bunun ve alttakinin henüz küpeleri yok. Ama elimdekilerden kesin onlarla eşleştirecek birşeyler bulabilirim :)
İşteeeeeeee böyle efenim....

Bu arada ikinci yastık yüzü çalışmalarımın büyük bir hızla devam ettiğini de belirtmek isterim...

Bu arada son birşey daha! Uzuuuuuuun bir tembellik sürecinden sonra Facebook sayfası fikrini hayata geçirdim. İlginizi çekerse eğer sayfamın ismi Demetin Yeri. Beklerim.... :)

Neyse

Benden bugünlük de bu kadar.

HerkeŞe çoooooooooooooooooooooooook güzel bir haftasonu diliyorum.

Kalın sağlıcak ilen!
Hiç yorum yok :

Yorum Gönder